Obilježavajući Dan Grada Novog Marofa u sklopu manifestacije „Antunovo v Marofu" 13. lipnja održana je likovna kolonija na kojoj su već treću godinu za redom prisustvovali i članovi PULS-a „Moslavački štrk".
Likovnu koloniju u organizaciji Udruge Lunom i Udruge dijaliziranih i transplantiranih bubrežnih bolesnika Novi Marof, pozdravljajući prisutne slikare riječima dobrodošlice otvorio je gradonačelnik Siniša Jenkač.

