Popovačka udruga likovnih stvaralaca 'Moslavački štrk' predstavila se međimurskoj publici likovnom izložbom 'Popovački Picaso'.
U Galeriji 'Sv. Martin' u Sv. Martinu na Muri , 17. travnja 2015. godine u 18,00 sati svečano je otvorena izložba likovnih radova popovačkih umjetnika inspirirana Picassovim djelima. Brojne uzvanike izložbe 'Popovački Picasso' u ime domaćina pozdravila je predsjednica LD 'Likovna Republika' Milena Petković.
„Umjetnici različitog senzibiliteta i različitih generacija, koristeći raznovrsne tehnike i različitog pristupa zajedničkoj temi, objedinjeni su ovom izložbom, predstavljajući Picassa na svoj način. Sretni smo što smo svoje likovne trenutke života posvetili majstoru Moderne umjetnosti dajući svoj skroman doprinos njemu u čast" – kazala je predsjednica PULS-a 'Moslavački štrk' Marija Pukec Žigić, predstavivši izložbu i autore, obrazloživši posjetiocima što ih je ponukalo da svoja likovna djela posvete likovnom opusu nedodirljivoj ikoni Moderne umjetnosti, Pablu Picassu.
U ime Grada Popovače prisutne je pozdravio Zdenko Cvetko uručivši domaćinu prigodan poklon.

Čestitajući umjetnicima na obogaćivanju kulturnog sadržaja u Sv. Martinu na Muri, izložbu je proglasio otvorenom načelnik općine Franjo Makovec.
Članovi PULS-a 'Moslavački štrk' koji su sudjelovali na ovoj izložbi su: J.Đudarić, S.Delač, D.Vein, S.Petek, K.Jerković, D.Banfić, V.Jelčić, J. Srednoselec, B. Delač, D.Minks, M. Tokić, N. Vlašić, V. Zopf, LJ. Smontara, M. Marušić, M. Milas, M. Sekovanić, D. Pegan, P. Fištrek i M. Pukec Žigić.
Otvorenje izložbe uveličali su glasovi vokalnog sastava Udruge umirovljenika Popovača i i poezija Mirjane Golubić.

Ljubitelji umjetnosti u izložbi moslavačkih umjetnika 'Popovački Picasso' mogu uživati do 15. svibnja 2015. godine.

