Uz tradicionalnu ceremoniju kojom je obilježen početak radova u vinogradima, Udruga vinogradara i voćara "Škrlet" je u suradnji s Turističkom zajednicom Općine Popovača organizirala proslavu Vincekova kojoj je i ove godine domaćin bila obitelj Trdenić.
Prikaz običaja vezanih za blagdan sv. Vinka uz zazivanje dobrog uroda praćen je glazbom tamburaša gornjojelenskog KUD-a 'Jelenčanka', a brojne okupljene vinogradare i vinare blagoslovio je župnik župe sv. Alojzija Gonzage vlč. Mato Draganović.




Zajedno sa domaćinima centralne proslave Vincekova na ovom području, prve trsove u vinogradu Trdenićevih orezali su dožupan Andrija Rudić i općinski načelnik Josip Mišković, kojima su se pridružili i zamjenik načelnika Dragan Šarčević, predsjednik Općinskog vijeća Ivan Pasanec, dr. Marina Kovač, ravnateljica Neuropsihijatrijske bolnice 'Dr. Ivan Barbot', predsjednik Udruge "Škrlet" Gabrijel Kovačić te Zdenko Cvetko iz općinske Turističke zajednice. 


Među brojnim gostima susret je posjetio i predsjednik Udruge 'e- vinarstvo' Jovica Nikšić uručivši ovom prilikom popovačkim vinarima zahvalnice za podršku projektima ove udruge kao i za sudjelovanje u humanitarnoj akciji Studentskog doma 'Stjepan Radić' pod nazivom 'Savsko srce' za pomoć Domu za djecu i mladež „Kuća Trešnjevka".
Nakon ceremonije orezivanja i zalijevanja trsa okupljeni su nastavili druženje uz domaće specijalitete i kapljicu, a govoreći o protekloj godini izraženo je zadovoljstvo iznimnom kvalitetom vina iako su njegove količine manje obzirom na sušu odnosno proljetni mraz.

