U pastoralnom centru crkve sv. Alojzija Gonzage u Popovači sinoć je otvorena izložba 'Uskrs u slikama' autora Božidara Škofača.
'Božidar Škofač nije samo slikar, već svestrani umjetnik, etnolog, profesor matematike i biologije. Cijeli svoj život on je posvetio etno zbirci i kulturnoj baštini. Iznad svega iskazuje ljubav prema rodnom Letovaniću. U njegovim slikama isprepleću se prošlost, sadašnjost i budućnost, a uvijek je to u krilu Boga što mu daje snage da svaku novu sliku stvara na drugačiji način. Njegov imperativ jest uhvatiti časovitost osjećaja i raspon raznih trenutnih stanja. Ta je ispovijest o duši i tijelu, kao i stavova i mišljenja o svijetu oko sebe. Kada radi sa špahtlom, namazi boja su pastozni, a boja izvorna s puno intenziteta'- kazao je Josip Kovač Đoni, predsjednik Likovnog društva 'Moslavački krug' i postavljač izložbe.


Izložbu je proglasio otvorenom župnik Mato Draganović, podjetivši okupljene na značenje i poruku raspela koje je prisutno u brojnim predstavljenim slikama ovog autora. Izložba je u pastoralnom centru otvorena do 25. travnja, a njezino otvaranje uveličao je nastup pjavačke skupine 'Poculica' iz Letovanića kao i Gorana Žigića iz Popovače na gitari.


