Predstavnici političkog i gospodarskog života talijanske komune Teggiano (područje provincije Salerno) ovih dana u posjetu su Općini Popovača.
U pratnji domaćina, predstavnici političkog i gospodarskog života ove talijanske komune odnosno obitelji Cimino i Volpe, u okviru svog boravka posjetili su i izložbenu prostoriju 'Radionice narodno tkivo i vezivo' u Osekovu, gdje su ih pjesmom srdačno dočekale članice tamošnjeg KUD-a 'Stjepan Šajnović'.

Upoznavši ih s tradicijom i običajima ovoga kraja, predsjednik KUD-a Zlatko Kunštek izrazio je želju za suradnjom s gostima u vidu daljnjih međusobnih posjeta.
'Obzirom da svake godine u prosincu organiziramo Tradicionalne susrete prijatelja u Osekovu, pozivamo vas da zajedno s vašim društvima na godinu budete naši gosti'- kazao je Kunštek.

Uime 'Narodnog tkiva i veziva, Anđa Kunštek gostima je uručila lutku u narodnoj nošnji, ručni rad nastao na radionici koji je, kako je kazala, potencijalni budući suvenir Općine Popovača.

Zahvalivši se na prijemu te na osnivanju ove Udruge, načelnik Josip Mišković najavio je kako će Općina i ubuduće, u okviru svojih mogućnosti, pomagati njihov rad na očuvanju kulturne baštine čiji su rezultati vidljivi i nadaleko prepoznati. Kako je istaknuo, također je uvjeren da ovaj posjet vodi ka dugotrajnoj suradnji kako na kulturnoj, tako i na gospodarskoj razini.

'Smatram da je vaš rad ispunjen neizmjernom ljubavlju. Znate pružiti toliko sreće i stoga zaslužujete respekt čitavog svijeta'- zahvalivši se domaćinima ispred gostiju iz Italije u Knjigu dojmova Radionice upisao je Luigi Di Sarli.
Gosti iz Italije u pratnji načelnika Miškovića sutra će razgledati prostor Općine, Knjižnice i čitaonice te starog trijema u centru Popovače, a, kako su naglasili, posjet Popovači izuzetno im je interesantan.

