Dva popovačka planinara, Drago Jagarčec i Dalibor Bužić, prekjučer (u nedjelju) su se popeli na Sinjal - najviši vrh Hrvatske (1.831 m) na planini Dinari.
Uspon je počeo u 6 sati ujutro po gotovo idealnom vremenu, koje se nakon sat vremena poprilično pokvarilo, jer je puhao snažan vjetar, a na samom vrhu se formirao oblak, tako da je vidljivost bila manja od 10 metara. Planinarima se voda kondenzirala na odjeći i na obrvama(!). Jak vjetar je na samo par minuta pomaknuo oblak, pa se makar nakratko moglo uživati u prekrasnim pejzažima.
Na vrh Dinare se, uz spomenute, popelo još pedesetak članova HPD-a Sisak. Na samom vrhu održala se svečana dodjela diploma uspješnim polaznicima planinarske škole.

Drago Jagarčec planinari već dvadeset godina, a ovo mu je treći uspon na Dinaru. U tom razdoblju osvojio je brojne vrhove, a prije dvije godine popeo se i na Mont Blanc (4.810 m).
Popovači su najbliža planinarska društva HPD Jelengrad i HPD Yeti iz Kutine, te HPD Sisak, pa je i najveći broj planinara iz naše općine učlanjen u neko od ovih društava. Društva svake godine organiziraju veći broj izleta (od laganih izleta do težih planinarskih pohoda, stoga svatko može pronaći nešto za sebe) u Hrvatskoj i inozemstvu. Informacije o izletima i učlanjenju su na gornjim linkovima.

